sobota 11. listopadu 2017

Nervózní stromy a víno na Letné

V sobotu ráno jsme vyrazili i s babičkou a dědou na výstavu Krištova Kintery do Rudolfina. Vstup je zdarma a jde o zajímavé moderní umění. Název Nervózní stromy (Nervous Trees) odkazuje ke stejnojmenným objektům, které se pohybují a nervózně klepají v hlavním sále. Kromě toho jsou k vidění elektronické součástky sestavené do instalací a figurek, hodně zajímavé také byly všemožné koule a míče, pilíř z cementových pytlů, public jukebox, (kde si můžete nechat zahrát písničku) na hoře postavené z polystyrenu, obličeje a předměty na stěnách a věž sestavená ze starých praček, z nichž se některé občas na chvíli zapnou. Celá výstava je hlavně hodně interaktivní a součástí prohlídky je i "laboratoř", tedy místo, kde je vidět, jak jednotlivé instalace vznikaly. Když je člověk pozorný, všimne si spoustu zajímavých i vtipných detailů, které jsou všude kolem.


Z Rudolfina jsme dojeli na Letnou a nejdřív jsme si dali oběd v Creperii U Slepé kočičky. Uvnitř je to pěkně zařízené a slané i sladké palačinky jsou výborné.

Pak jsme došli pěšky do Národního zemědělského muzea. Tady se konala akce Letenská husa a Košt svatomartinského vína. Předraženou husu jsme si u stánku venku nedali, ale dole v přízemí jsme ochutnali mladá vína. Veltlínské červené a Sauvignon nám chutnaly.

Pak jsme dojeli výtahem nahoru do třetího patra a šli se podívat na střechu, kde je otevřená vyhlídková zahrada pro veřejnost. Výhled na Prahu je super.
Ještě jsme se šli podívat do části věnované dřevu, kde byla zajímavá expozice.

Naproti je také pěkná gastro část věnovaná jídlu a vaření, je tu spousta zajímavých míst pro děti.

Pak už jsme zamířili domů, ještě se zastávkou v Antonínově pekařství pro něco dobrého ke kafi.
V neděli jsme si zašli do Hajnovku na svatomartinskou husu.

Žádné komentáře: