čtvrtek 18. ledna 2018

Rakousko - Hochkönig

Ve čtvrtek ráno jsme vyrazili na prodloužený víkend do Rakouska. Našli jsme si lyžařské středisko Hochkönig, které není tak daleko a nabízí spoustu možností. Zabookovali jsme si dopředu apartmán Unterlettlhof se skvělým hodnocením 9,4 z 10ti. Romča se hodně těšila, naposledy byla lyžovat v lednu 2013.
Projeli jsme po dálnicích přes jižní Čechy a kousek za hranicemi jsme se zastavili ve Freistadtu. Nejprve jsme natankovali na benzínce (nafta je za hranicemi vždy o něco levnější) a koupili si desetidenní dálniční známku. Obsluha stanice byla Češka, takže domluvit se nebyl problém. Pak jsme popojeli do centra, počasí bylo dost mizerné, hodně sněžilo. Hned po nás dorazili na parkoviště Verča s Františkem. Původně jsme se chtěli projít po městě, ale rozhodli jsme se zajít rovnou na oběd. V městečku je místní pivovar, kde je výborná restaurace (s velkým dětským koutkem). Jídlo bylo super a servírka byla také z Čech.


Bohužel po návratu na parkoviště nás čekala za stěračem pokuta 20€ za parkování. Úplně jsme přehlédli parkovací automat. Pokračovali jsme dál na jihozápad směrem k Salzburku. Zastavili jsme se u jezera Mondsee. Jedna rodinka tu zrovna krmila racky bagetou, tak jsme pořídili několik pěkných fotek. Adélka si ještě trochu pohrála na místním dětském hřišti, koupili jsme si kafe na cestu a pokračovali dál.




Projeli jsme kolem Salzburku a přejeli do Německa směrem na Berchtesgaden. Pak jsme se stočili na jih a dojeli do Saalfeldenu.

Hned za městem jsme měli ubytování na klidném místě.

Přivítala nás majitelka (anglicky neuměla, ale v němčině se Štěpán jakžtakž domluvil), vybalili jsme si věci a vyrazili do půjčovny pro lyže. Vyfasovali jsme celou výbavu včetně helem a lyžáků. Vše bylo v super stavu, lyže úplně nové bez jediného škrábance. Městečko Maria Alm, kde je půjčovna, má typickou alpskou atmosféru.

Večer jsme si popovídali u vína a šli spát v rozumnou dobu.

Žádné komentáře: