neděle 29. dubna 2018

3. den - Albánie

Ráno nás Adélka vzbudila už v 5:30. Dali jsme prát prádlo a vyrazili do města na snídani. Našli jsme čtyřhvezdičkový hotel naproti mešitě, kde nás super snídaně stála jenom 5€ na osobu.


Cestou zpátky k ubytku jsme se podívali dovnitř do kostela opodál.

Pak jsme si vzali auto a vyrazili na hrad Rozafa nad městem. Cestou jsme natankovali půl nádrže za 6300 leků, nafta tady vyjde draho. Kreditkou se sice dalo platit, ale vedle v hotelu u benzínky.
Dojeli jsme až k hradní bráně a protože jsme pořád neměli leky ale jen eura, pustili nás dovnitř zadarmo. Z hradu je super výhled.V místním kafé jsme si dali kávu a limču. Adélku moc nebavilo chodit po kamenitých cestách a chtěla nosit.

Pak jsme sjeli k řece pod hradem, je tady restaurace s velkým dětským hřištěm a minizoo, kde mají i dva medvědy. Tady se Adélce moc líbilo, hlavně na klouzačkách a houpačkách.


Na oběd jsme ale zajeli opět k jezeru Skadarsko. Restauraci jsme hledali podle toho, zda mají dětské hřiště. Dali jsme si mořskou rybu a pak místní specialitu - sladkovodního kapra z jezera s omáčkou. Není tak tučný jako u nás a omáčka byla super.

Pak jsme nasedli do auta a vyrazili zpátky do města. Adélka si zdřímla v kočárku a my jsme se prošli po pěší zóně Rruga Kolë Idromeno. Konečně jsme vybrali z bankomatu nějaké leky. V jedné z restaurací jsme si dali tonic, ledovou kávu a místní pivko Nikšičko.


Pak jsme se podívali do mešity a k ortodoxnímu kostelu, jsou jenom 100 metrů od sebe.


V Albánii funguje několik náboženství vedle sebe. Naproti kostelu byly kovové popelnice, které jsme u nás viděli naposledy před dvaceti lety.
Adélka se vzbudila, koupili jsme jí na ulici k svačině jahody.

Vrátili jsme se na ubytko a zabalili kufry na další den. Na večeři jsme vyrazili do hotelu Tradita. Jídlo i prostředí bylo fantastické, na mase s omáčkou v kotlíku jsme si moc pochutnali. Šli jsme spát dost unavení, odpolední vedro nás hodně zmohlo.


Žádné komentáře: