neděle 22. dubna 2018

Botanická zahrada Albertov

V sobotu dopoledne jsme dojeli koupit Adélce letní botičky. Pak jsme pokračovali do Třebestovic a chvilku byli u babičky a dědy. Jirka měl narozeniny, tak jsme je vzali na oběd do Peček do Pizzerie U rejnoka. Najedli jsme se, Adélka v pěkném počasí řádila venku na prolejzačkách. Po jídle jsme vyrazili k pradědovy do Milčic a potkali se tam s Marťou, Ivem a Honzíkem. Ivo měl narozeniny, popřáli jsme a dali si trnový likér, šáňo, chlebíčky a dort. Děti si hrály s balonky a na schodech. Pak jsme ještě vyrazili k babičce a dědovi opodál, kde jsme se chvíli zdrželi na zahradě. Adélka poprvé foukala do bublifuku.


V neděli dopoledne jsme se viděli se Stáňou a Kubou v botanické zahradě na Albertově. Adélce se líbily rybičky v akváriích a kaktusy. Prošli jsme hezky upravené skleníky. V kleci nad vchodem je tu i několik papoušků, jeden z nich umí říkat ahoj. Adélka dostala od tety a strejdy dřevěné odrážedlo, takže zbytek venkovní zahrady chtěla jezdit.

Po procházce jsme došli na oběd do Potrefené husy na Albertově. Fajn jídlo i domácí limonády (pampelišková).
Po obědě jsme se rozloučili se Stáňou a Kubou, byli tak hodní a hodili nám odrážedlo domů, abysme mohli jet bez něj nakupovat. Nasedli jsme na tramvaj č. 18 a dojeli na Pankrác, nakoupili jsme nějaké letní oblečení na dovolenou. Nahoře v obchodním centru jsme si dali oddech a 2 zmrzlinové poháry. Byly obrovské a měli jsme co dělat je vůbec sníst.

Adélka si spokojeně chrupinkala v kočárku, tak jsme ještě dojeli na Slavii do Peppca a nakoupili jí nějaká trička a legínky. Tam už se vzbudila a běhala všude možně v dětské zóně.

Žádné komentáře: