pondělí 2. dubna 2018

Odjezd domů

V pondělí ráno jsme naložili všechny kufry do auta a po osmé hodině vyrazili na sever od Budapešti. Natankovali jsme plnou za městem a dojeli na maďarský Vyšehrad (Visegrád). Je to zřícenina nad Dunajem, odkud je moc pěkný rozhled. Bylo hezky, ale foukal studený vítr, takže jsme tu dlouho nevydrželi.

Jeli jsme dál podél Dunaje do města Esztergom. Tady jsme navštívili velikou Baziliku. Vnitřek jsme si moc neprohlédli, protože byla zrovna mše. Podívali jsme se dolů do krypty, pak do boční lodě, kde je klenotnice (tady se nesmělo fotit, ale kalichy, monstrance a biskupské hábity nás zase tolik nezajímaly). Výhled z věže nad dómem je super, akorát schody nahoru do kupole nám daly pořádně zabrat.


Potom jsme si dole ve městě v jednom bistru dali těstoviny a vyrazili domů po dálnicích.
V Maďarsku a na Slovensku to ještě šlo, jeli jsme pěkně svižně, ale pak přišla česká ostuda v podobě D1. Po hodině jízdy nám navigace ukazovala pořád stejný dojezdový čas, který začal postupně i narůstat. Dost demotivující. Samé zúžení a zácpa, o stavu asfaltu ani nemluvě. Půlka Prahy se po Velikonocích vracela domů. Místy jsme jeli i po silničkách mezi vesnicemi okolo, protože to bylo rychlejší, než popojíždět v dlouhé zácpě.

Dorazili jsme v půl sedmé večer a pořádně unavení. Pěkný, i když náročný výlet autem.

Žádné komentáře: