sobota 26. května 2018

Narozeniny babičky Dáši

V sobotu jsme byli pozvaní na oslavu narozenin babičky Dáši na výletní loď - parník Král Jiří v Poděbradech.
Naše auto bylo konečně opravené. Za škody způsobené potkanem (překousané elektrické kabely k převodovce a u baterie, ohlodaný kryt na motoru) jsme zaplatili něco kolem 10 tisíc. Nejvíc nás stály práce autoservisu, pak jsme něco dali za elektronickou plašičku, sprej a odpuzovač hlodavců, tohle všechno se ukázalo jako naprosto neúčinné a potkan tábořil na motoru dál. Pomohl nám až deratizátor, který nastříkal na motor a prostory kolem něj jedovatou pěnu. Od té doby se neobjevil.
Ráno jsme došli k autu, Štěpán otočil klíčkem a na displeji se objevily 4 závady. Otevřel tedy kapotu a tam byl potkan, který utekl někam dozadu za motor. Fakt ke vzteku, zkusili jsme vyjet, ale automatická převodovka zase neřadila tak jak měla, takže opět poškozená elektrika. Rozhodli jsme se, že nechceme promeškat rodinnou oslavu a objednali jsme si taxík. Do Poděbrad to vyšlo na tisícovku a akorát jsme stihli parník, který měla Dáša objednaný na 9:30. Vypluli jsme po Labi směrem na Cidlinu. Sešlo se nás hodně - Monika s Honzou a oběma dětmi (plus čekají třetí), Marťa s Ivem a Honzíkem, Lukáš s Martinou a třemi dětmi, děda s babičkou. Plavba byla fajn, propluli jsme zdymadly a na soutoku s Cidlinou se otočili nazpět. Když jsme připluli zpátky do Poděbrad a zakotvili, vyrazili jsme na oběd do restaurace Náš Hostinec. Super jídlo i dobře natočená tanková Plzeň.
Odpoledne jsme vyrazili na grilování na zahradu k dědovi a babičce do Milčic. Fajn odpoledne, jenom Adélka nechtěla po obědě spát a usnula až ve vlaku cestou domů. Přendali jsme jí z kočárku rovnou dp postýlky a sami jsme šli také spát o dost dřív.
V neděli jsme se viděli s Velisou a Andym. Jejich malý Theo už pěkně vyrostl a jeho bráškovi Noahovi jsou 4 měsíce. Poobědvali jsme u grilu v Grébovce a pak chvíli poseděli na dece.

Žádné komentáře: