pondělí 11. června 2018

Mindball

Štěpán dostal od Romči jako dárek zážitek - vyzkoušet si mindball. Je to v podstatě taková posilovna mozku, už dříve jsme o tom viděli někde v televizi reportáž. Sešli jsme se na Můstku a došli do neurolaboratoře na Senovážném náměstí, kde nás přivítal pán, který je terapeut.
Mindball je přístroj, kde pohyb kuličky na dráze stolu ovládáte pouze svou koncentrací. Využívá se k digitálnímu koučinku například sportovců, manažerů, policistů, dětí a osob s poruchou koncentrace. Posadili jsme se ke stolu s kuličkou a napojili se čelenkami s biosenzory, které snímají mozkovou aktivitu. Oba hráči se poté reálně „přetlačují“ o kuličku. Kdo se lépe soustředí, posouvá kuličku do soupeřovy branky. Monitor ukazuje stupně soustředění od jedné do deseti, ale přes čtyřku jsme se nedostali.
První hru vyhrál Štěpán. Potom jsme dostali za úkol naopak relaxovat a vyhrát měl ten, kdo si nechá dát branku. Štěpán byl o trochu lepší. Pak si Romča zkusila na jiném přístroji sólo posunovat kuličku nahoru. A dostala se až na třetí úroveň.


Tohle zase Štěpánovi moc nešlo, posunul se jenom na jedničku. Pak jsme se vrátili ke stolu pro dva a tentokráte zkusili hrát zády k sobě. A Romča vyhrála. Soustředění prostě ovlivňuje spousta faktorů. Zjistili jsme, že Romča se dovede koncentrovat silněji, ale neudrží pozornost a Štěpán slaběji, ale déle. Relaxovat bylo nejtěžší, moc neumíme vypnout. Zajímavý zážitek.

Žádné komentáře: