neděle 8. července 2018

Ostrov Streymoy

V neděli ráno jsme si přispali. Potom jsme vyjeli autem na sever ostrova do vesnice Vestmanna. Měli jsme objednanou plavbu lodí k severním útesům. První den kvůli opožděnému příletu jsme ji museli zrušit. V turistickém centru jsme se nahlásili a slečna nám nabídla, že nemusíme na loď v 12:15, ale už v 11. Vypluli jsme tedy dříve se skupinou Rusů, Poláků a Skotů.

Propluli jsme zátokou na moře. Loď pak zajížděla mezi útesy a propluli jsme i pod několika skalními oblouky.

Super, akorát na Adélku to houpalo moc a bála se, Romče bylo zase vevnitř blbě. Pak jsme se prostřídali venku a Adélka cestou zpátky usnula.

V přístavu jsme si dali rybí polévku s bagetou. Pak jsme jeli zpátky na jih. Zastavili jsme v jedné pěkné zátoce.

Cestou jsme viděli, že mraky jsou tentokrát vysoko, tak jsme po čtvrté zkusili vyhlídku Sornfelli. A konečně to vyšlo! 360° rozhled na všechny strany kolem ostrova je odtud fakt parádní.A ještě interaktivní 360 panorama (vpravo nahoře klikněte na ikonku pro náhled na celou obrazovku, levým tlačítkem myši se otáčí pohled a kolečkem přibližuje):
Vrátili jsme se na ubytování a pak zajeli do města na kafe a dortík. Kavárna fajn, akorát obsluha (3 teenageri) nechala snad na všech stolech neuklizené nádobí.
Ještě jsme něco málo nakoupili, v neděli mají otevřené jenom jedny potraviny ve městě a večer jsme si uvařili večeři. Byl čas balit a chystat se k pondělnímu odletu domů.

Žádné komentáře: