sobota 30. ledna 2010

Nový Zéland - 14. den

Ráno nepršelo, ale obloha byla zatažená. Než jsme dorazili na parkoviště na začátku třídenní pěší túry, pršet začalo a ne málo. Chvíli jsme čekali v autě, ale protože se nic neměnilo, oblékli jsme pláštěnky a vyrazili. První den Keplerova tracku nás čekalo dlouhé stoupání (zhruba kilometr převýšení). Během první hodiny a půl jsme byli mokří tam, kam nedosahovala pláštěnka.
Potom z ničeho nic vysvitlo sluníčko (akorát u přístřešku kam jsme se chtěli schovat) a cestou do kopce jsme docela uschli.
Po poledni a po únavném stoupání lesem jsme dorazili k pískovcovým skalám, kde jsme se naobědvali a odpočinuli si.
Také jsme pozorovali malou myšku, která se odvážila blízko nás a vyloudila drobeček chleba. Věděli jsme, že máme ještě půlku stoupání před sebou (ze šesti hodinového). Pokračovali jsme vzhůru až jsme vyšli z lesa na hřeben hory. Počasí se začalo zase rychle kazit a než jsme dorazili k chatě, znovu začalo pršet.
Ale i tak jsme měli štěstí, chvíli po tom co jsme byli pod střechou, venku se spustil pořádný liják. Uvařili jsme si jídlo, trochu se zahřáli a čekali jestli se zlepší počasí, protože opodál chaty Luxmore je stejnojmenná jeskyně, kam se dá jít. Bohužel, venku začalo sněžit a později hustě chumelilo. Podivné Zélandské léto. Dost lidí dorazilo do chaty úplně promáčených.
Měli jsme větší štěstí, ale jen doufali, že následující den, kdy máme překonat alpskou sekci po hřebenech, bude konečně snesitelné počasí. Šli jsme spát brzo do chladné místnosti s 55ti postelemi.

Žádné komentáře: