sobota 23. ledna 2010

Nový Zéland - 3. den

Za rozbřesku jsme vstávali na nádherném místě u jezera. Přes noc pršelo, ale ráno se počasí začalo lepšit.
Po čaji a bábovce (tedy spíš její novozélandské verzi) jsme vyjeli k hoře Mt John, kde je observatoř. Nahoře byl naprosto úžasný výhled na hory, jezero a mraky valící se jako voda přes vrcholky. Cestou nahoru i dolů jsme potkali hodně zajíců na silnici.
Pokračovali jsme dále na jih a brzy dorazili k dalšímu jezeru Pukaki. Mělo světle modrou barvu (díky vodě z ledovců v horách). Objeli jsme ho a po jeho západním břehu jsme směřovali k nejvyšší hoře Zélandu, Mt Cook (3764 metrů). O kus dál je horská osada, ve které začínají všechny pěší stezky po okolí. Náš první výlet směřoval k ledovcovému jezeru Mueller. Zastavili jsme se na vyhlídce a kochali se výhledem na sníh na špičkách hor, valící se vodopády pod ním a jezero dole, ze kterého vytékala prudká řeka. Přes ni vedl lanový most. Přechod přes něj byl zajímavý zážitek - pod námi prudká voda a most se docela houpal.
Stezka pokračovala lehce vzhůru a zanedlouho se nám vynořil nejvyšší vrchol Mount Cook v celé své kráse. Znovu jsme přešli řeku po dalším a o něco menším lanovém mostě.
Poslední část cesty vedla k ledovcovému jezeru Hooker. Plavaly v něm kusy ledu a na konci v dálce byl vidět ledovec, modře zabarvený a pokrytý kamením.
Kolem na úbočích hor padaly malé vodopády z tajícího sněhu. Pak už nás čekala stejná cesta zpátky, během které jsme se dost spálili. Dorazili jsme do kempu hodně unavení, trochu jsme si zdřímli a pak šli vařit jídlo na druhý den. Čekal nás totiž náročný výstup (1800 metrů převýšení). V kempu jsme potkali v chatě čechy, kteří tam už byli a řekli nám, že to stojí za námahu.

Žádné komentáře: