středa 27. ledna 2010

Nový Zéland - 7. den

Probudili jsme se kousek od moře, nedaleko Tunnel beach. Hned po snídani jsme sestoupili až k vodě. Pískovcové útesy tu tvoří veliký přírodní most. Přímo na pláž se dá projít dlouhým tunelem vytesaným ve skále.
O hodinu později jsme se zastavili na Brighton beach, pláži, která byla plná kamenů. Zbytek dopoledne jsme projížděli menšími městečky, v Balcluta jsme viděli pěkný most přes řeku a po cestě také spoustu ovcí, přidáváme jednu fotku pro nespavce.
Kolem poledne jsme se dojeli vykakat ke Kaka pointu :-). Další zastávka byla u Nuget pointu. Na útesu s majákem se nám naskytla nádherná vyhlídka na roztroušené skály v moři. U pobřeží je tu spousta tuleňů.
Cestou zpátky jsme zastavili u další vyhlídky na moře. Sestoupili jsme po cestičce k malé boudě, odkud se dali pozorovat tučňáci. Ze začátku jsme žádného neviděli, ale pak připluli dva a nakonec ještě třetí. Roztomile a zároveň neohrabaně chodili po břehu.
Pokračovali jsme na jih a zastavili u vodopádů Purakaunui. Cesta k nim vedla vlhkým pralesem, navíc pršelo, takže byla bahnitá.
Zanedlouho jsme dorazili k dalším dvěma vodopádům Matai a Horseshoe. U prvních si Romča všimla velkého raka na kameni.
Při průjezdu osadou Papatowai nás přivítali místní kluci holými zadky, které vystrkovali na přijíždějící auta z vrcholků dvou vysokých kůlů. Náramně jsme se pobavili. Zastavili jsme na fotku, na které se připravují na další přijíždějící auto. Po pár minutách jsme dorazili k Lost Gypsy gallery, takovému lidovému umění. Autor měl velice vtipné nápady.
Navečer jsme se prošli kolem jezera Wilkie a pak už jsme zajeli do kempu. Protože byl Silvestr, dali jsme si v místní restauraci lahvinku vína Pino Gris Frog Haven z oblasti Marlborough a k tomu novozélandské sýrové prkénko. Ochutnali jsme tři druhy výborného ovčího sýra.

Žádné komentáře: