středa 27. ledna 2010

Nový Zéland - 8. den

Na Nový rok jsme se probudili v kempu, odkud to nebylo daleko do Cathedral Cave, jeskyně u moře. Měla dva propojené vstupy a dá se do ní vlézt pouze při odlivu, což je jen pár hodin dopoledne. Cesta k ní vedla krásným deštným pralesem a poté po pláži. Uvnitř první jeskyně bylo dost vody, zkoušeli jsme se dovnitř dostat po skále, ale nakonec jsme museli zout boty a trochu brodit.
Potom jsme se vydali k vodopádům Mc Lean. Překvapily nás svou velikostí a cesta k nim vedla podobným lesem.
Později jsme se naskok zastavili u říčky Niagara, kde jsou Zélandské Niagara Falls a vtipná cedule.
Odpoledne jsme dojeli k Waipapa point, malému majáku u moře. Na pláži pod ním spali dva tuleni a na třetího jsme narazili přímo u silnice. Vůbec ho nerušila naše přítomnost, jenom se podíval jedním okem naším směrem a spal dál.
Dojeli jsme až na jih do města Ivercagil, odkud se naše cesta stočila na sever podél západního pobřeží. Ve městě jsme se zastavili v rozlehlém parku, kde byla i zvířátka. Nejvíce nás zaujali jeleni, lamy, a také chlupaté prase.
Za městem jsme zajeli k pobřeží a prohlédli si Monkey Island, malou skálu na okraji moře, na které je vyhlídka.
Další cesta nás zavedla k starému historickému mostu přes řeku. Nedaleko odtud jsme se zastavili u jeskyní v okolních kopcích. Jsou asi 300 metrů dlouhé, jsou tam tři vchody a značená trasa podzemím. V poslední části je jezírko, které je třeba přebrodit. Bohužel jsme na něco takového nebyli vůbec vybavení, se slabými a malými baterkami, které nedosvítily daleko jsme se moc hluboko dovnitř neodvážili.
Přespat jsme chtěli u jezera Hauroko a druhý den si dát pěší výlet na vrchol kopce poblíž. Odbočili jsme na prašnou cestu a jeli 20 kilometrů offroad. Před námi se začalo blýskat a mířili jsme přímo do bouřky. Těsně před cílem nás zastavil padlý strom přes cestu. Nebylo možné ho objet a nebylo kde nechat auto tak, aby nepřekáželo na cestě, tak jsme to otočili a vrátili se o kus zpátky. Hustě pršelo, když jsme zajížděli na travnaté prostranství u lesa, kde kempovali další lidé. Jakoby nebylo smůly dost, málem jsme zapadli na rozbahněném trávníku. Podařilo se nám vyjet (dodávka měla náhon na všechny čtyři) a zaparkovali jsme na pevnějším místě přímo u cesty.

Žádné komentáře: