neděle 18. dubna 2010

Rottnest Island podruhé

Ahoj,
v neděli jsme vyrazili s lidmi ze Štěpánovy práce na celodenní výlet na ostrov Rottnest. Byli jsme tu už v prosinci 2008 na dva dny. Ráno jsme se sešli na lodi a za dvacet minut už jsme stáli na molu ostrova, půjčili si kola a šnorchlovací vybavení a vyrazili do hospody :-).
Posilněni jsme dojeli do zátoky Salmon Bay, kde je u pobřeží starý vrak. Chvíli jsme kolem něj šnorchlovali. Zvenku to tak nevypadá, ale pod vodou je celá velká loď, v půlce přelomená.
Vyrazili jsme dále a za chvíli jsme narazili na zvířátko Quokka, které si jistě pamatujete z našeho prvního příspěvku o Rottnest Islandu.
Pokračovali jsme na kolech kolem růžových solných jezer.
Odpoledne jsme se zastavili v další zátoce poblíž majáku.
Voda byla celkem studená, ale přesto jsme se chvíli koupali. Vyhnal nás až velký rejnok (cca metr a půl), který mezi námi proplul a později vyděsil šnorchlujícího Rumuna, který byl s námi na výletě. Tito rejnoci mohou být nebezpeční, kvůli svému ocasu, který mohou použít jako šíp. Navíc v něm mají jed. Vylezli jsme z vody a když později připlul znovu, už jsme ho jenom pozorovali jak plave podél břehu.
Satchin (další účastník výletu původem z Mauricia) mezitím chytil na skalách u pobřeží dva kraby.
Později odpoledne jsme vyrazili zpátky k přístavnímu městečku, kde jsme si dali k večeři chilli mušle a vínečko.
Zanedlouho potom už jsme seděli na trajektu. Ještě před odjezdem jsme pozorovali velkého pelikána, který seděl na lampě. Nalítávali na něj racci, asi doufali, že by mu mohli ukrást kousek ryby, nebo se jim nelíbilo, že jim obsadil jejich oblíbené místo :-).
Cestou zpátky jsme se kochali západem slunce ze zádi lodi.

Žádné komentáře: