neděle 27. června 2010

Koh Phangan - 1. den

Ráno jsme vyrazili lodí na další ostrov Koh Phangan. Pravidelně se tu konají při úplňku party na pláži. Jezdí sem tisíce lidí a my jsme chtěli být také u toho.

Neměli jsme zajištěné žádné ubytování, od mola jsme se nechali zavézt taxíkem na opačnou stranu ostrova, než bylo místo konání party. Řidič nás vysadil na pláži Haad Yao, kde jsme si hned našli pěkný bungalov za dobrou cenu.

Přímo u pláže byla restaurace a bazén. Po obědě jsme se rozhodli, že si půjčíme scooter a projedeme se po okolí. Navíc je to nejlevnější způsob dopravy.

Dojeli jsme k pláži na severu, kde se dá přejít suchou nohou na malý ostrůvek.

Potom jsme viděli několik chrámů a zajeli jsme k vodopádu, který byl ale vyschlý.


Vylezli jsme alespoň na kopec nad ním a užili si pěkného výhledu na krajinu s palmami a mořem.

Potom jsme zajeli ještě k jednomu vodopádu, také vyschlému. Když jsme vyjížděli na hlavní silnici, splašil se nám scooter a u krajnice jsme se rozplácli. Romča si ošklivě rozedřela koleno. Štěpán se také odřel a navíc si udělal něco s ramenem, na které spadnul. Lidé z blízkého baru nám pomohli a dali nám vodu na umytí odřenin. Ukázali nám cestu k blízké lékárně, kde nám vše vyčistili a zavázali. Zbytek cesty jsme jeli pomalu a vystrašeně domů. Dali jsme si večeři a šli brzo spát, protože nás všechno bolelo. V noci jsme toho moc nenaspali, Štěpán nemohl hýbat s rukou a Romču bolelo koleno.

Žádné komentáře: