pondělí 27. června 2011

Paragliding Francie - 1. den (Sospel, Monako)

Štěpánovy zápisky z létání ve Francii: Původně jsem chtěl jet létat do Itálie, ale začalo se rapidně kazit počasí, a tak se zájezd přesunul do Francie. Vyjeli jsme ve středu večer z Černého mostu v Praze. 9 chlapů včetně Berryho, šéfa zájezdu a instruktora paraglidingu. Cesta byla dlouhá, jeli jsme přes noc směrem k hranicím Itálie a Francie. Kolem poledne jsme se utábořili v kempu s bazénem u městečka Sospel, které je asi 30 km od Monaka.

Hned odpoledne jsme vyrazili na kopec nad údolím. Předtím jsme si ještě prohlédli místo na přistání. Celkem velké, takže jsem neměl obavu, že bych se netrefil, akorát z jedné strany byla kaplička, které bylo třeba se vyhnout.

Startovačka na Sospelu byla poblíž vojenského bunkru.

Podmínky byly dobré, a tak jsme jeden po druhém odstartovali. Berry mě po vysílačce navigoval při některých termických stoupáních, ale moc dlouho jsem se ve vzduchu neudržel a za chvíli šel na přistání. Navečer jsme vyrazili do Monaka. Z útesu nahoře je úchvatný pohled na moře a celé město.

Létájí tu hodně i paraglidingové školy. Ve večerním klidném vzduchu jsme jeden za druhým odstartovali a sletěli dolů. Let to byl nádherný, skvělý výhled na moře a útesy, prostě super zážitek. Po přistání na dlouhé oblázkové pláži jsme se ještě vykoupali v teplém moři.

Před setměním bylo pořád ještě dost horko. Berry nás vzal skrz město, podívali jsme se kudy jezdí formule 1. Monako je plné luxusních obchodů s oblečením, auty i letadly na prodej. Měsíční pronájem prostor v centru vyjde skoro stejně draho jako koupě nemovitosti v Praze. V přístavu kotví drahé jachty, na některých jsme viděli probíhat soukromé večírky.

Žádné komentáře: