neděle 12. června 2011

Prachovské skály, Jičín, Trosky

Ahoj, o víkendu jsme vyrazili na výlet s Romči kolegyní z práce - Evou a jejími dvěma kamarádkami, Anetou a Dančou. Vyjeli jsme do Prachovských skal. Bylo příjemné letní počasí, prošli jsme okruh skrz skály a zastavili se na několika vyhlídkách.

Na oběd a pivo jsme se stavili v místní plné hospodě. Zpátky k autu jsme se vydali po jiné značce. Pěší trasy byly plné turistů a i na skalách bylo rušno, viděli jsme několik horolezců.

Na jedné vyhlídce jsme obdivovali dva starší pány, kteří navzdory věku tento sport stále provozují.

Ze skal jsme zamířili do Jičína.

Prošli jsme se městem, podívali se na nádvoří u radnice a do kostela.

Zaujal nás velký kovový drak kousek od náměstí.

Z Jičína jsme vyrazili do kempu, cestou jsme se stavili v Tesku a koupili si večeři. Po příjezdu do kempu nás přivítal a překvapil majitel: "Hned budu u vás, jenom si tady s Fandou dám panáka." Počkali jsme až ho dopije a poklábosí, vyfasovali klíč a nastěhovali se. Po večeři jsme hráli Žížaly a Uno. Ráno jsme chtěli vstát kolem osmé, ale všem se spalo dobře, takže jsme se vypravili kolem jedenácté. Počasí se zkazilo, trochu pršelo, takže jsme vyrazili směr hrad Trosky.

Vylezli jsme na obě jeho věže, odkud je nádherný výhled do krajiny.

Cestou dolů k parkovišti se ještě víc ochladilo a začalo trochu pršet. Zastavili jsme se proto v místní hospůdce (nebo spíš chalupě s okénkem a posezením uvnitř u kamen) a dali si kafe a čaj. Pokračovali jsme na zámek Sychrov. Přijeli jsme akorát na prohlídku.

Po ní jsme zamířili do zámeckých zahrad na menší procházku.

Pak jsme pokračovali na oběd a později už byl čas vyjet domů. Příjemný odpočinkový víkend mimo Prahu, holky byly fajn, bylo pořád o čem povídat a výlety se vydařily.

Žádné komentáře: