čtvrtek 21. července 2011

Turecko 3. den

Po náročném pondělním výletu jsme se rozhodli dát si den volna a podívat se po památkách Side. Vstali jsme trochu déle a vyrazili do centra městečka. Přestože bylo 9 ráno, venku už bylo pěkné horko.

Došli jsme k antickému divadlu, obešli ho a prohlédli si zbytky chrámu kousek od moře.

Pokračovali jsme uličkami podél pobřeží, až se před námi objevil Apolónův chrám, respektive to, co se z něj dochovalo. I těch pár mramorových sloupů a zdobení nad nimi působí impozantně. Nějaké místní modelky se tu zrovna fotily.

Popošli jsme dál do přístavu a podél moře se vraceli k hotelu.

Tolik z nás lilo, že jsme okamžitě museli jít do hotelového pool baru doplnit tekutiny (pivo Efes a tonic - pochopitelně ne dohromady :-). Po obědě jsme si zarezervovali celodenní výlet na další den a procházeli jsme se uličkami po nákupech. V jednom marketu nás zaujaly typické turecké sladkosti, jako je turecký med, baklava a další. Jen nás udivilo, že byly v regálu hned nad krmivem pro kočky. Odpoledne jsme vyrazili k moři. Potkali jsme tam chlapíka z hotelu, který nás napotřetí přemluvil k masáži. Tradiční turecká - Hamam a za rozumnou cenu pro oba. Trvala 90 minut. Nejdřív jsme si lehli na nahřátý bílý mramor, tak trochu sauna. Potom jsme byli poléváni vodou, a pak byl peeling, a pak zase polévání vodou, mezitím masáže. Potom na nás dali pěnu. Bublinky působily relaxačně. Na závěr jsme ještě absolvovali celotělovou masáž a pleťovou masku. Moc fajn a za dobré peníze, tím pádem Štěpánovi ani moc nevadilo, že ho masíroval velký chlupatý Turek :-). Vyhládlo nám a u večeře jsme si pochutnali (hovězí stroganov, rýžové nudle a překvapivě dobrý celer v rajčatové omáčce). Po návratu na pokoj vypadával proud v celém hotelu asi hodinu. Někdo tvrdošíjně nahazoval pojistky, ale příčinu to nevyřešilo. V půl desáté jsme se šli podívat na magic show, která byla u hotelového bazénu. Nejdřív vystoupila hula hop tanečnice s kruhy. Potom přišel naprosto trapný šašek, který doslova otravoval lidi, neuměl bavit a pořád tahal někoho z publika (bylo vidět, že přítomný fotograf bude později chtít peníze za společné fotky). Na závěr vystoupil kouzelník s více či méně zdařilými triky.

Žádné komentáře: