sobota 20. srpna 2011

Norsko - 8. den

Ráno jsme vyjeli do národního parku Rondane, kde nás čekal výstup na vrchol Rondslottet, 2178 metrů vysoký, od parkoviště až na vrchol nás čekalo převýšení okolo 1300 metrů.

Počasí vypadalo dobře, svítilo sluníčko, akorát byla zima, teplota po ránu byla nad nulou. Když jsme vyjeli na parkoviště na náhorní plošině, bylo 6 stupňů.

Nejdřív jsme šli 6 km od závory po cestě až k horské chatě.

Tato vzdálenost se dala zkrátit půjčením kola, ale za 100 NOK (315 CZK) jednosměrně se nám nechtělo platit. Od chaty u jezera začínal výstup do horského sedla.

V něm se nám začalo kazit počasí a dokonce sněžilo, navíc celou dobu foukal ostrý protivítr, který ztěžoval stoupání. Vylezli jsme na hřeben, odkud byl pěkný výhled na druhou stranu hor, počasí se zlepšilo, přestalo sněžit.

Pak jsme šli dále prudkým stoupáním. Štěpánovi nebylo dobře, a tak Romča vylezla na první vrchol sama s ostatními.

Sešli jsme se zase dole v sedle, kde jsme se trochu najedli. Seděli jsme na kamenech, koukali do údolí a zahlédli lumíka, kteří tu žijí a občas se i přemnoží. Podařilo se nám ho vyfotit a o kousek dál dalšího.

Pak jsme sestoupili zpátky k chatě, zašli k jezeru a šli zpátky k autobusu, kde už na nás po osmihodinové túře čekala večeře. Po ní jsme vyrazili na jih směrem k Lilehammeru. Prohlédli jsme si krátce město, které kdysi pořádalo 17. zimní olympijské hry.

Do kempu jsme dorazili hodně pozdě.

Žádné komentáře: