čtvrtek 17. listopadu 2011

Vídeň 1. den

Na svátky jsme se vydali s Marťou a Ivem do Vídně. Vyjeli jsme v pátek v jedenáct, cesta se nám ale dost protáhla kvůli zácpám na dálnici, a potom i na kraji Vídně, takže do hotelu jsme se dostali až těsně po setmění. Vyrazili jsme hned do centra.

Pěšky jsme došli na Rathauspark, kde byly přímo před radnicí vánoční trhy.

Jako první jsme si koupili svařák a punč. Dostali jsme ho do pěkných hrnečků, za které se zaplatí záloha, ale když když člověk chce, může si je nechat. Prošli jsme se mezi stánky, kde prodávali vánoční ozdoby, obří věnečky, buchty a kremrole.

Narazili jsme na stánek s horkou čokoládou, která stékala po fontánce. Byla vynikající.

Cestou z tržiště jsme si vyměnili použité hrnečky za čisté. Rozhodli jsme se pomalu vrátit do hotelu, zastavili jsme se ještě před jednou budovou.

Zpátky jsme jeli metrem.

Chvíli jsme tápali a hledali v mapě, kterým směrem je náš hotel. Nasměroval nás jeden kluk. Cestou v uličkách jsme se ještě rozhodli dát si někde něco k jídlu. Narazili jsme na restauraci Vincent. Vyklubalo se z ní velmi příjemné překvapení. Dostali jsme nejdřív jako pozornost podniků předpředkrm - kozí sýr s omáčkou. Potom následoval předkrm: pomalu vařené vejce s cibulovým kaviárem a šunkovou pěnou. Jako hlavní jídlo jsme dostali filet z čerstvého candáta s patizonovou pěnou a plátkem dýně. Jako dezert ještě mrkvovo vanilkový krém s nugátem a jako druhý dezert čokoládovou pěnu se skořicí. Super zážitek, ze tříchodového meníčka bylo nakonec pětichodové za 30 Euro na osobu, skvělá obsluha, a lahvinka dobrého rakouského Gewürtztramineru. Odcházeli jsme naprosto spokojení.

Žádné komentáře: