úterý 13. srpna 2013

USA 27. den - California

Vstali jsme, nasedli do auta a vyjeli přes Monterey na jih. Cestou jsme se nasnídali. Pobřeží halila mlha, ale občas jsme zastavili na některé z vyhlídek a viděli moře a útesy.

Dojeli jsme do státního parku Big Sur a vydali se na túru Ewoldsen Trail do kopců. Náročné stoupání, ale hezkými lesy.

Nahoře byl výhled na pobřeží, které bylo ponořené v mracích.

Cestou zpátky jsme viděli hodně zblízka kondora. Majestátní veliký dravec, který nám přeletěl nad hlavami a posadil se na skálu kousek nad námi a chvíli ochotně pózoval.

Sestoupili jsme dolů do údolí a šli se podívat na vodopády McWay, potok se tu vylévá z útesu do moře.


Popojeli jsme k Monterey a mířili do San Jose. Cestou po pobřeží se nám otevíraly nové hezké výhledy na moře.


Uvědomili jsme si, že máme poslední šanci dát si u moře čerstvou rybu, a tak jsme zastavili v jedné restauraci na kraji města a dali si vynikajícího halibuta a red snappera. K tomu byla naše oblíbená polévka clam chowder. Pokračovali jsme spokojeně k San Jose. Tady nám nálada trochu poklesla, protože recepční v motelu byla na pěst (slušně řečeno). Nejhorší motel co jsme navštívili. Pokoj smrděl kouřem, nechali jsme si ho vyměnit, ale druhý byl na tom podobně. Navíc nefungovala klimatizace, ale venku bylo příjemně, tak jsme se ubytovali a jeli si koupit večeři. Dali jsme si sushi a víno Woodbridge Chardonnay od Roberta Mondavi a bylo nám líp. Zabili jsme švába na stěně a šli spát.

Žádné komentáře: