neděle 2. března 2014

James Arthur

V neděli večer jsme opět vyrazili do Lucerny, tentokrát na koncert Jamese Arthura (lístky dostala Romča pod stromeček). Je to mladý britský zpěvák, který v roce 2012 vyhrál soutěž X-Factor. Píseň Impossible mu ve finále naprosto sedla. Později v roce 2013 vydal vlastní a velmi dobré album. James kombinuje zpěv s rapem v pop-rockovém mixu s prvky blues. Talent tohoto zpěváka je nepochybný a lístky byly brzo vyprodané. Koncert byl v Lucerně, ale hodně nás překvapilo, že v malém sále, kam se moc lidí nevejde. Na druhou stranu je tam komornější atmosféra a všichni jsou blízko u podia.
Jako předskokan se objevil Adam Mišík, který docela dobře zazpíval - nejvíc se nám asi líbila jeho interpretace v poslední písničce Sluneční hrob, kterou už kdysi napsal jeho táta Vladimír.

Potom jsme čekali dlouhou půlhodinu, než zvukaři připraví stage pro Jamese Arthura. Zpěvák nastoupil v deset s kapelou a dvěma vokalistkami. Publikum mu po první písničce zazpívalo Happy Brithday, protože měl narozeniny. Zároveň se na něj snesla sprška plyšáků. James si užíval atmosféru, zpíval pro lidi a s lidma. Ještě nemá hvězdné manýry a jeho skromnost je milá. Naposledy jsme něco podobného zažili na koncertě DubFX nebo Bruce Springsteena. Později mu i kapela zazpívala k narozeninám a dostal dort. Dvě písně také zazněly unplugged jenom s klávesami, kde skvěle vynikl jeho hlas. Občas se chopil kytary a refrény s vokalistkami potom zněly až monumentálně. Na konci jsme si všichni sborově zazpívali Impossible. Super koncert.
James Arthur Praha Lucerna James Arthur Praha Lucerna James Arthur Praha Lucerna
James Arthur Praha Lucerna

Žádné komentáře: