středa 16. dubna 2014

Jóga smíchu

Na internetu jsme objevili zajímavou věc - jógu smíchu. Jsou to kurzy, které vede Petr Fridrich. Viděli jsme o něm krátké video (na Youtube a na iDNES) a i dokument v televizi a řekli jsme si, že to musíme vyzkoušet. Není nad to se pěkně pořádně zasmát. Kurz s názvem Cesta smíchu byl na Vinohradech. Spolu s námi šly také Stáňa a Ivana.
Začali jsme malými smíchocviky a různými typy smíchu. Postupně jsme se uvolnili a nechali se vést. Byla to zábava a Fridrich nás postupně víc a víc rozesmával. On sám je zajímavý exemplář - lehce ulítlý účes na hlavě, námořnické tričko, volné kostkované kalhoty a puntíkované ponožky. Ale hlavně jsme se smáli jeden druhému a i sobě navzájem a využívali jsme nakažlivosti smíchu ve skupině. Po několika cvicích ve stoje jsme po krátké pauze přešli na zem. Rozložili jsme si po místnosti podložky a polštářky pod hlavu a smáli se nejdřív v sedě a nakonec v leže. Instruktor nás vedl a přidával na intenzitě. Někteří už dostávali lehké i větší smíchové záchvaty. Nakonec jsme skončili na zádech, zhaslo se a jen tak jsme se smáli a smáli. Bylo to až neuvěřitelné, jak to skupinově a ve vlnách fungovalo. Občas jsme měli opravdu nakažlivé záchvaty. Nevíte vlastně proč nebo čemu se smějete ale všichni okolo se smějí také a užíváte si to. Takhle to trvalo chvíli a pak nás instruktor uklidnil a navodil meditační a relaxující atmosféru s hudbou. Leželi jsme potmě, byli zklidnění a odpočívali. Potom nás pomalu "vzbudil" a rozsvítil světla. Dali jsme si ještě poslední tanec smíchu v kruhu abysme nešli domů ospalí.
Skvělý zážitek, odpočinuli jsme si, vyplavili hodně endorfinů a přišlo nám to až neuvěřitelné, že je možné se takhle dobře zasmát. Odcházeli jsme domů s příjemným pocitem. Zajímavé bylo, že v noci jsme spali jak zabití a ráno jsme se probudili tak odpočinutí jako už dlouho ne.

Žádné komentáře: