pondělí 12. května 2014

Sicílie 2. den

Po snídani jsme vyrazili na vyhlídku. Měli jsme vyjet po úzké strmé silničce, ale Lancia to moc nedávala ani na jedničku, a tak jsme raději zastavili v jedné zatáčce a výš už nejeli.

Pokračovali jsme k soutěsce s domečky ve skále - Grotta Mangiapane.


Potom jsme navštívili historické městečko Erice, které je na vrcholu velké hory a odkud jsou skvělé výhledy do kraje. Nahoru jsme naštěstí v pohodě vyjeli. Procházeli jsme se uličkami a podívali se do kláštera a několika kostelů.Moc hezké místo. Nejlepší byla vyhlídka z hradu Castello di Venere.


Pak jsme si dali na náměstí oběd po italsku, tzn. 4 chody. Krevetkový salátek jako předkrm, rybí těstoviny jako druhý chod, potom rybu na grilu a nakonec zmrzlinu. Fajn oběd. Ještě jsme vylezli na věž u katedrály.Sjeli jsme autem k městu na pobřeží - Trapani a prošli jsme se po centru.V jedné cukrárně jsme si dali dva megakopečky zmrzliny, dávají tu hezky velké porce. Pak jsme jeli podél pobřeží a podívali se na těžbu mořské soli.


Odpoledne jsme chtěli ochutnat místní víno, ale ve vinařství Fina zrovna nebylo otevřeno. Cestou pryč nás na silnici zbrzdily ovce.

O kus dál bylo vinařství Cantina Sociale Birgi. Obsluhující dáma nebyla zrovna v dobré náladě a ani vína nás neoslovila. Ochutnali jsme směs Chardonnay a Cattarrato. Bylo dost teplé a nevyvážené. Dojeli jsme do Marsaly, města, které je známé svým dezertním vínem. Tady jsme zašli do winebaru La Sirena Ubrica, který má dobré hodnocení na Tripadvisoru. Obsluhující slečna byla super a vína naprosto skvělá. Ochutnali jsme bílé Cattarrato a Grillo. Obě lehká a moc dobrá. Zkusili jsme červená Frappato a typické Nero d' Avola, které chutnalo Štěpánovi, Romča si dala bílé ovocné Zibibbo. Slečna nám mezitím ke každému vínu dávala různé druhy pomazánek a pest na bagetku. Na závěr jsme si dali sladkou Marsalu a šli do města v super náladě.


Večer jsme se prošli po památkách.Cestou jsme si přes aplikaci Booking.com zařídili ubytování na noc. Za dvě minuty hotovo, stačilo jen zadat adresu do navigace. Dojeli jsme k domečku za městem a zavolali majitele. Přijely máma s dcerou, obě moc milé a připravily nám pokoj. My jsme mezitím zajeli do blízkého městečka Mazara del Vallo a prošli se po centru.

Žádné komentáře: