neděle 18. května 2014

Sicílie 8. den

Ráno jsme dostali celkem dobrou snídani, která byla v ceně ubytování. Potom jsme popojeli do Mazzara, což je malé městečko u moře. Odtud vede lanovka nahoru do města Taormina. Chvíli jsme museli čekat, protože lanovka jezdí v intervalech. Cesta nahoru je krátká, od lanovky jsme šli jenom kousek k řeckému divadlu. Už jsme jich několik viděli, ale tohle patří k nejhezčím. Výhled do okolí a na Etnu je super.

Vstupenka byla zadarmo, asi proto, že den předem tu byl koncert a uklízeli aparatury.
Od divadla jsme procházeli uličkami až k hlavní třídě Corso Umberto. Bylo už po desáté a do města proudily davy turistů.Taky je tu jedna restaurace vedle druhé. Všude plno a draho. Našli jsme si pracně kavárnu, kde měli volný stolek a kafe za rozumnou cenu. K tomu jsme si dali tiramisu a pak se vydali zpět k lanovce.

Autem jsme dojeli kus do vnitrozemí k soutěsce Alcantara. Pěkné místo, voda tu teče skrz zajímavě tvarované skály. Kolem vede turistická trasa s vyhlídkami.

Odtud jsme jeli zase k moři a navštívili hrad Callatabiano. K němu jsme se vyvezli výtahem.


Byl odsud pěkný rozhled na pobřeží a na Etnu.Potom jsme dojeli k přírodní rezervaci Fiumefreddo. Bohužel byla zavřená kvůli siestě. Pokračovali jsme dál kolem Taorminy a kvůli velkému hladu se zastavili na pizzu v jedné přímořské restauraci. Byla poctivá se spoustou ingrediencí. Pak jsme autem stoupali serpentinami nad pobřeží. Zastavili jsme se v městečku Castelmolla se super výhledem.Potom jsme sjeli na dálnici. U vjezdu byla závora, vzali jsme si papírek se jménem nejbližšího města Taormina a jeli dál. Cestou na sever byla další závora a další papírek se jménem města Messiny. Vpravo bylo vidět pobřeží Itálie. Dojeli jsme až do Milazza a u budky ukázali oba papírky. Obsluha se nám snažila cosi vysvětlit v italštině. Když viděl, že nechápeme, jeden papírek nám vrátil a řekl "2 Euro". Myslíme si, že nám kus cesty odpustil. Dorazili jsme do přístavního města a zastavili u rezervovaného ubytování. Bohužel na domech kolem nebyl nikde jeho název. Zeptali jsme se v blízké internetové kavárně. Místní mladík nám pomohl a dokonce zavolal na ubytování, kde se divili a o žádné rezervaci nevěděli. Ale řekli, že za 5 minut dorazí. Přijel chlapík, který neuměl anglicky, ale vyrozuměli jsme, že je nějaký problém, a že ho máme následovat. Ukázal nám pěkný apartmán, ve kterém nešla elektřina. Potom zapnul notebook a do překladače psal, že se omlouvá. My jsme pro změnu napsali, že potřebujeme dobít baterky u foťáku a mobily, a že půjdeme jinam. Mezitím přišel jeho táta, vypadalo to, že chtěl navrhnout rozumnou cenu. Poděkovali jsme a vyrazili zpátky na ulici. Ještě nám ukázal nejbližší ubytování, to bylo ale dost drahé. Přes aplikaci Booking.com jsme si zarezervovali jiné ubytko o kus dál od přístavu. Alespoň měli parkování v ceně. Večer jsme si sbalili batůžky a připravili se na cestu lodí na ostrovy. Recepční nám poradila, kde můžeme zadarmo dva dny parkovat. Zašli jsme se tam podívat, bylo to u moře a viděli jsme na ostrovy kam pojedeme.

Žádné komentáře: