sobota 7. června 2014

Žižkovské pivobraní

V pátek večer jsme po práci vyrazili na Parukářku, kde už se konal třetí ročník Žižkovského pivobraní. Na obou minulých akcích jsme byli. I letos tu byla hlava na hlavě a na pivo se stály dlouhé fronty. Celkem tu bylo 30 minipivovarů. Namátkou jsme si stoupli před stánek Brněnského Richarda. Koupili jsme si pšeničné a tmavé, obě piva nám moc chutnaly. Mezitím na podium nastoupila kapela Top Dream Company. Hráli směs jazzu a funky. Dobří muzikanti, ale máme radši jinou hudbu.

Už se stmívalo a dali jsme si ještě jedno pivko - Berounský Medvěd, kde nám natočili Zlatého koně a tmavé pivo Grizzli. Moc nám nesedla, obě hodně těžká.
V sobotu ráno jsme vyrazili na farmářské trhy a koupili si jahody, k obědu čerstvé bazalkové těstoviny a lososa.
Odpoledne dorazila Ivča a před třetí jsme byli na Parukářce. Jako první jsme se zastavili u osvědčeného Brněnského Richarda, kde nám chutnalo pšeničné i tmavé pivo. Navíc měli i skleněné pěkné třetinky, které jsme nemohli během minulých ročníků sehnat.

Bylo pěkně horko, a tak jsme si roztáhli deku ve stínu pod stromy. Ochutnali jsme plzeňského Purkmistra, pšeničné i tmavé bylo hodně dobré. Na pódiu začala hrát kapela Chocofly. My jsme si zatím dali pšeničný Svatobor a tmavý Good Buldock. Jako další jsme ochutnali Permon, který nás moc nezaujal. Navečer jsme dostali hlad a dali si guláš do chleba a salátek. Na pódiu probíhala soutěž zvedání plného pivního sudu nad hlavu. Vítězi se to podařilo 74 krát. Večer zahrála kapela Schodiště. Celkem vtipné texty ("ukazováček nasliněnej, na svině pozor si dej") a fajn bigbeat.

Žádné komentáře: