úterý 8. července 2014

Aerodrome festival

V úterý odpoledne jsme vyrazili společně s Petrem a Petrem na Aerodrome festival na Výstavišti. Předpověď počasí bohužel hrozila pořádným deštěm, takže jsme si s sebou raději vzali pláštěnky. Festival začal koncertem norské metalové kapely Kvereltak. Její zpěvák přišel na podium s vycpanou sovou na hlavě. Zajímavé entrée. Bohužel vystoupení kapely kazil špatný zvuk, zpěvák celou dobu skoro nebyl slyšet.

Jako další zahrála finská kapela Children Of Bodom. Její koncert už Štěpán zažil na festivalu Graspop Metal Meeting v Belgii a i tady hráli možná o něco líp.

Potom na podium vystoupila americká grunge kapela Alice in Chains. Její skladby jsou zpěvem trochu podobné Nirváně. V roce 2002 se zpěvák Layne Staley předávkoval heroinem. Nahradil ho nový frontman William DuVall. V roce 2011 umřel baskytarista Mike Starr, také na předávkování drogami. Je s podivem, že to kapela ustála a pořád vystupuje. A navíc hodně dobře, její koncert byl super. Zpěvák s kytaristou se hlasově skvěle doplňují.

Jako poslední vystoupila Metallica. Štěpán byl na jejím koncertě naposledy s Petrem na Edenu v roce 2008. Tento koncert byl jiný tím, že fanoušci si mohli sami sestavit playlist. Díky hlasování tak zazněly hlavně největší hity. Bohužel ještě před začátkem začalo pršet a museli jsme vytáhnout pláštěnky. James Hetfield to vtipně okomentoval: "Metallica goes underwater!". Ale i v tom největším slejváku vybíhali na rampu před podiem a hráli pro lidi a užívali si každou písničku.


Dvě z nich uvedli na podiu čeští fanoušci. Zazněly všechny velké hity a v průběhu večera se také rozhodlo o poslední skladbě sms hlasováním. Těsně vyhrála St Anger. Na konci do davu pustili velké i menší balony, které putovaly nad hlavami lidí, dokud si je postupně nerozebrali.

Úplně na závěr kapela házela trsátka, Romče se podařilo jedno chytit a Petrové našli dvě na zemi v blátě. Super koncert a pořádný nářez, kapela rozdala spoustu energie navzdory dešti.

Žádné komentáře: