sobota 19. července 2014

Řím 3. den

Ráno jsme si dali opět croissant a cappucino v baru vedle. Metrem jsme dojeli na náměstí Piazza della Republika. Pěšky jsme se vydali k fontáně a kostelům na Piazza san Bernardo.Došli jsme na náměstí del Quirinale, kde stojí obelisk.

Potom jsme navštívili pěkný kostel S. Ignazio di Loyola.Kousek vedle jsou staré sloupy chrámu Tempio Adriano a pěkný zdobený sloup na náměstí Colona.

Odtud jsme uličkami došli k Pantheonu. Je to veliká stavba s mohutnou 43 metrů vysokou kopulí z dob antiky (27 př.n.l).

Odtud to nebylo daleko na Piazza Navona. Tady je velký kostel Sant Agnese a před ním nádherná fontána dei Fiumi.


Popošli jsme na malé náměstí Campo de Fiori, kde jsme si koupili kelímek s ovocem.

V ulicích je spoutu fontánek s pitnou vodou, některé z nich jsou hodně zajímavé.

Na Piazza Chiesa Nuova byl další pěkný kostel.

Pokračovali jsme dál uličkami starého města až k mostu Ponte Umberto. Naproti je Palazzo di Giustizia a přes řeku je výhled na Vatikán.

O kus dál za řekou na severním břehu je hrad San Angelo z roku 136. Dřív tu byl hlavní vchod do Vatikánu.

Vyšli jsme nahoru na terasu s pěkným výhledem na město.


Je tu také restaurace, chtěli jsme si dát těstoviny. Nejdřív nám řekli, že nemají lasagne a potom nám řekli, že nemají vlastně žádné těstoviny. Takže oběd s výhledem se nekonal, sandwich jsme odmítli. Vydali jsme se směrem k Vatikánu, chtěli jsme ještě jednou nahoru na vyhlídku.

Předtím jsme si v jedné restauraci v postranní uličce dali trochu drahé těstoviny. Na náměstí sv. Petra byla pořádná fronta a na sluníčku nám bylo hodně horko.

Ale ubíhalo to rychle a za chvíli jsme byli nahoře na střeše baziliky. Průchod skrz kopuli je zajímavý a výhled na město je super.Sjeli jsme výtahem dolů a cestou ven ještě znovu obdivovali vnitřek obřího svatostánku.

Vyšli jsme z baziliky na náměstí a porozhlédli se kolem.


Pak jsme došli na metro a popojeli 2 stanice. Vešli jsme do velkého parku, chvíli jsme se procházeli a pak si dali v jednom altánu pivo a spritz na osvěžení.

Nedaleko odtud je hezká vila a vyhlídka na město a na náměstí del Popolo.


Sešli jsme dolů k metru a dojeli k další nádherné bazilice San Giovanni.


Vedle je další kostel Scala Santa. Uvnitř jsou dřevěné schody, po kterých se může stoupat jen po kolenou a s modlením (na památku Kristova utrpení).

Bylo po šesté a my jsme se vydali hledat restauraci na večeři. Bohužel všechny byly zavřené. Italové chodí na jídlo až po osmé. Dojeli jsme metrem k našemu hotelu a našli si pizzerii poblíž. Kuchyň byla ještě zavřená, ale dali nám drink na zahrádku. Protože jsme slavili Romči narozeniny, objednali jsme si Prosecco. Potom jsme si dali rybí antipasto s chobotnicí, sardinkami a lososem. Jako hlavní jídlo mečouna a tuňáka. Ještě jsme zvládli dva krémové citronové dezerty a nacpaní a spokojení jsme se vydali na hotel.

Žádné komentáře: