sobota 30. srpna 2014

F.O.O.D. piknik a Náplavka Street Food Fest

V sobotu dopoledne jsme se sešli s Ivčou, Vendulkou, Stáňou a Kubou na Ladronce, kde se konala akce F.O.O.D. Piknik. Prvních 500 návštěvníků mělo dostat zdarma piknikové koše, bohužel fronta byla už hodně dlouhá půl hodiny před otevřením. Po dvouhodinovém čekání jsme pochopili, že nic nedostaneme, navíc jsme viděli, že hodně piknikových košů si rozebrali stánkaři a pořadatelé. Nějaká slečna tam prý dopoledne rozdávala lístky pro prvních 500 lidí, tak není divu, že si pro něj došli, jsme přece v Čechách a cokoliv zadarmo se počítá. Ale nebyli jsme nějak zklamaní, kvůli koši jsme nepřišli. Během čekání ve frontě jsme si koupili chobotnicový guláš, slovinské sýry a pršut, domácí pusinky, skvělé koláče, Pálavské víno, pivko, burger s nivou a jablky a další specialitky. Na podiu zatím vystoupil Zdeněk Polreich a předvedl několik receptů v praxi.

Koupili jsme si pití a poseděli na dece ve stínu. Bohužel Štěpán se mezitím stejně spálil. Pak z ničeho nic přišel slušný déšť, který většinu lidí vyhnal. Měli jsme naštěstí s sebou deštníky. Přesunuli jsme se na zastávku a dojeli do města na Náplavku.

Tam nepršelo a měli tu také hodně specialit k ochutnání. Asi nejzajímavější byly ty hmyzí. Štěpán a Stáňa se rozhodli vyzkoušet smažené červy a cvrčky. Trochu adrenalinový zážitek, ale nebylo to nic odporného. Chuťově trochu nevýrazné a lehce křupavé :-).

Holky si daly čerstvý kokos, kromě toho jsme k pití zkusili také různé limonády - rebarborovou, jablečnou, citronovou a pomerančovou. Nebyly špatné, ale málo vychlazené.

Potom jsme se přesunuli na Anděl a zašli do kina. Po kině jsme měli hlad, a tak jsme se vrátili na Náplavku a dali si burgra s houbami, thajské nudle Pad Thai a normální hovězí burgry. Fajn jídlo. Rozloučili jsme se se Stáňou a Kubou a ještě s holkama dojeli k Valdštejnskému paláci, kde byl vstup zdarma v rámci akce Noc zámků. Dlouhá fronta nás ale odradila, takže jsme se také vydali domů. Fajn strávený den s přáteli a se spoustou dobrého jídla i pití.

Žádné komentáře: