neděle 17. srpna 2014

Korfu 4. den

Ráno jsme si trochu přivstaly a vyrazily na další lodní výlet k řecké pevnině naproti Korfu. Tentokrát na Blue Lagoon trip. Při plavbě vedle nás chvilku plavali delfíni, ale vyfotit jsem je bohužel nestihla. Po cestě jsme zastavili u jeskyní a do té největší jsme zajeli s celou lodí.Poté jsme dopluli na ostrůvek Plataria, kde jsme si mohly vybrat mezi mořem a bazénem se skluzavkami. Vybraly jsme si moře a trochu si zaplavaly a já šnorchlovala.Další zastávka byla v zátoce Piscine, kde se natáčel film Modrá Laguna. Tady jsme se koupaly v průzračné vodě laguny, skákalo se z lodi do vody a já jsem zase šnorchlovala, protože jeden chlápek z naší posádky házel do vody kousky pečiva, které přilákaly rybičky, takže bylo nač se dívat.


V ceně za výlet byly zahrnuty nápoje, které nám průběžně dolévali. Nosili ouzo, víno, vodu, limonádu... A jeden z nich nás vždycky jako nechtíc polil vodou. Pak mu to někdo vrátil a začal na nás útočit se stříkací pistolkou a pak i větší zbraní :-) Na lodi byla úžasná atmosféra. Později jsme dostali oběd - řecký salát, tzatziky, tuňákovy salát, těstoviny a pečivo. Poslední zastávka byla na ostrůvku Sivota, kde byla typická řecká rybářská vesnice. V místní taverně jsme si daly frappé.Poté nás loď vysadila a podél pláže jsme se vrátily zpět do hotelu a poprvé jsme vyzkoušely hotelový bazén. K večeři nás čekalo překvapení v podobě selátka.

Čekaly jsme na předání auta, které se opozdilo. Čas jsme vyplnily v baru koktejlem. Auto přivezl Konstantinos až v 10 hodin a to už jsme byly omámené alkoholem. Těžko uvěřitelné, že jen po jednom koktejlu. Půjčily jsme si nejlevnější variantu - Chevrolet Matis.

Žádné komentáře: