pondělí 18. srpna 2014

Korfu 7. den

Ráno jsme se nasnídaly, zabalily si věci a vyrazily na jih. Nejprve jsme se zastavily ve vesničce Chlomos, kde je pěkný kostelík a od něj i výhled.


Dále byl v plánu nejjižnější cíp ostrova - Mys Asprokavos. Cesta měla být prašná, ale byla kamenitá, proto jsme zvažovaly návrat. A v tom jsme potkaly rodinku, která se vracela. Říkali, že to bude trochu lepší. Místy opravdu bylo, ale místy to bylo ještě horší. Naštěstí jsme to zvládly. Magičnost celému místu dodává opuštěný klášter, který sice není v moc dobrém stavu a jeho návštěvy se nedoporučují, ale na obrázcích vypadá pěkně. I výhled do krajiny stojí za to, ze zdejších až 150 metrů vysokých skal je vidět další Jónský ostrov – Paxos a navíc i řecká pevnina.


Ale už jsme se těšily až budeme mít za sebou cestu zpět. Auto přežilo a tak jsme jely hledat vhodné místo na oběd. Dojely jsme k moři a najedly se v restauraci na pláži. Číšník nám doporučil navštívit blízké pláže.

Na první jsme se příjemně prošly po prázdné písčité pláži a později jsme dojely k pláži Santa Barbara. Tady bylo spousta lidí a slunečníků, tak jsme si jen daly milkshake se zmrzlinou a vyrazily zpátky do hotelu.

Po večeři nás vyzvedl autobus a odvezl nás na letiště v Kerkyře, které je opravdu maličké. Zpáteční let naštěstí nebyl tak turbulentní jako při příletu. Protože jsme se vrátily až kolem půlnoci, vzaly jsme si taxíka a holky přespaly u nás.
Byla to opravdu povedená dámská jízda :-)

Žádné komentáře: