sobota 6. září 2014

Foodparade

První zářijovou sobotu jsme vyrazili na další gastronomickou akci Foodparade u zámku v Tróji. Původně bylo v plánu létání a turistika v Rakousku, ale počasí letos dělá divy. Romča byla na Foodparade už předloni, takže jsme těšili na ochutnávky různých specialit. Začali jsme hned za vstupem u prvního stánku - thajské rýžové nudle s arašídy, sojovými klíčky a limetkou, pálivé soté s čerstvou bazalkou a vepřovým masem. K tomu pivko Singha. Docela nás to zasytilo, a tak jsme se potom vydali napříč stánky v zámecké zahradě, abychom okoukli co si koupit později a aby nám trochu slehlo.

Kromě kuchyní všecho druhu tu byly také trhy s regionálními i zahraničními specialitami. Koupili jsme si portugalský olivový olej z černých oliv a francouzskou klobásku s fíky. Ochutnali jsme i oslí, ale ta fíková byla lepší. Zkusili jsme limonádu se suchým ledem, který je spíše na efekt.

Pak si Romča dala Aperol Spritz a Štěpán vynikající vepřovou Porchettu. Potkali jsme Martu se sestrou a doporučila nám vynikající telecí líčka na víně s domácími bramborovými noky u jednoho stánku. U Makro stánku jsme ochutnali lososový tataráček s medovo-hořčičným dresingem a medvědímy kapary. Skvělá chuťová kombinace. Na hlavním pódiu mezitím probíhala soutěž ve filetování lososa a později také finále soutěže Food Cup Czech Specials, kam se dostaly 4 restaurace. Jejich šéfkuchaři uvařili meníčko pro porotu, ale dostali jsme ochutnat také - glazurovaný vepřový bok a panenská svíčková připravená metodou sous-vide, sladký cibulový konfit se zelím a bramborová buchta. V podstatě Česká klasika vepřo knedlo zelo, ale s inovativním nápadem, moc nám to chutnalo. Pak jsme okusili i dezerty - jablka v županu a skořicový mousse s rakytníkovou omáčkou.

Odpoledne se k nám připojila Vendulka, byla hodně hladová, a tak si dala na začátek indické nudle. U stánku s burgry jsme potkali Vítka, který nám věnoval tři pivka zdarma. Vedle měli stánek s lanýži. Ochutnali jsme celého pečeného v těstíčku se silnou omáčkou. Vynikající.

Pak si holky daly kokos s panákem Malibu. Ještě jsme si dali vínko a mezitím dorazila Ivča.

Výborná akce, kde se dá ochutnat spousta dobrého jídla a hodně dobře zorganizovaná. Bylo kam si sednout a využili jsme možnosti půjčit si deku. Personál chodil mezi lidmi a odnášel použité talířky, příbory a sklo. Během dne na pódiu zazněla jedna hezká věta, kterou dáváme jako citát na závěr: "Všechno co sníš a uvidíš ti nikdo nevezme."

Žádné komentáře: