neděle 26. října 2014

Francie - Alsasko, Chevalier

Ráno jsme vyrazili s rozedněním. Dojeli jsme do městečka Eguisheim. Je celé postavené do kruhu a uprostřed je hrad. Prošli jsme se pěknými uličkami a už po několikáté obdivovali barevné hrázděné domky.

Popojeli jsme k Ungersheimu, kde je veliké muzeum, ale nakonec jsme se rozhodli nejít dovnitř, ušetřit nějaký čas a vyrazit dřív za Lucy. Najeli jsme na dálnici k Lyonu a ještě dál k Beauzacu a místu zvanému Chevalier, nedaleko kterého žijí Lucy, Emillien a Louis. Cestou jsme potkali žlutý Citroen Cactus a zamávali jsme na sebe. Mýtné ve Francii není zrovna levné, zaplatili jsme 26€ po 450 kilometrech. Na druhou stranu byla dálnice ve špičkovém stavu. Do Chevalieru jsme dorazili těsně po třetí a přivítali se s Lucy po dlouhé době. Poznali jsme manžela Emilliena a jeho rodiče a malého Louise. Veliký kamenný dům jejich rodiny stojí v malebné kopcovité krajině. Uvnitř v prostředním patře je veliká místnost, kde bylo zrovna plno lidí. Přátelé, s kterými byli Emillienovi rodiče v Argentině budovat školu pro děti a potom cestovat. Sešli jsme dolů do prostorného obýváku a vedle do obrovské kuchyně. Chvíli jsme si povídali a pak se prošli po okolí i s malým Louisem. Bylo krásně a teplo.

Emillien nám potom udělal večeři. Ještě před ní nám otevřel vynikající víno Vouvre Chenin blanc. Lucy mezitím odbíhala nakojit malého a nebo ho uspat (být matkou je pořádná dřina, vidíme to všude kolem). Dostali jsme skvělou domácí pizzu, a potom jsme měli vynikající domácí raclette. Je to sýr, který se rozpéká na malých mističkách ve speciálním grilu a jí se s brambory a šunkou. Emillien nám k tomu nalil skvělé červené víno Cote Du Rhone. Fantastická večeře.

Bylo už pozdě když jsme vyrazili do 11 km vzdáleného hotelu. Venku byla pořádná mlha, jeli jsme hodně pomalu. V hotýlku na nás čekal majitel a uvedl nás do pokoje. Štěpán bohužel zjistil, že venku šlápl do čehosi hodně aromatického a roznesl to po celém pokoji. Ještě před spaním musel běhat s toaleťákem a vytírat kde se dá.

Žádné komentáře: