sobota 13. prosince 2014

Honza v Praze

Koncem listopadu a začátkem prosince jsme se hodně viděli v Praze s Rosie a Radkem, Australankou a Čechem, kteří se tu vzali. Čekají dítě a bohužel se vracejí na druhý konec světa, takže jsme se s nimi na párty u Ivy a Jirky rozloučili.
Druhý prosincový víkend jsme se zase viděli s Honzou, který přijel i s kamarády Konstim a Marcusem z Rakouska do Prahy. V pátek jsme se najedli v Sokolovně a pokračovali do klubu na I.P. Pavlova. Nakonec jsme dorazili domů v pět ráno, ale bylo nám skvěle.
V sobotu bylo moc hezké počasí, a tak jsme s klukama vyrazili do centra. Nejdřív jsme zašli na bezva hotovky do Korunní. Potom jsme sedli na metro a z Malostranské vyjeli tramvají nahoru ke hradu. Prošli jsme se po nádvořích a rozhodli jsme se vylézt na věž katedrály. Štěpán tu nikdy nebyl a Romča kdysi dávno. Vstupné je 150 korun, ale seshora je asi nejlepší výhled na Prahu. Žižkovská věž ani Petřín nenabídnou tak hezkou podívanou.


Sešli jsme dolů do centra, podívali se na orloj, kde jsme se mačkali v davu dalších turistů. Zamířili jsme k Václaváku a u Hájka na Můstku si dali zákusek a kafe. Kluci pak šli do kina na Hobita, my jsme zatím doma upekli k snídani carrot cake. Večer se k nám přidala ještě Eva Pražáková a poseděli jsme ve fajn hospůdce U Sadu na Žižkově.

Pokračovali jsme vedle do Akropole, ale pak už jsme byli unavení, a tak jsme jeli domů. Kluci pokračovali ještě do Crossu v Holešovicích.
V neděli ráno jsme společně posnídali. Pak už byl čas se rozloučit, protože jsme jeli za dědou do Třebestovic a stavili jsme se i v Milčicích. Moc příjemný víkend, bylo fajn se zase vidět s Honzou.

Žádné komentáře: