pondělí 26. června 2017

Azory 11. den

V pondělí ráno byla obloha zatažená, přesto jsme se rozhodli, že si uděláme výlet na moře. Dojeli jsme autem na jižní pobřeží a z městečka Vila Franca se vydali malou lodí na ostrůvek Ilhéu da Vila. Cestou trochu pršelo a loď byla hlučná (seděli jsme na zádi), ale Adélce se její první plavba líbila.

Po deseti minutách jsme vystoupili na ostrůvku.


Uprostřed je laguna, kde se dá koupat. Do vody se nám nechtělo, zas takové teplo nebylo. Hodinku do další lodě zpět jsme strávili chozením dokola.Cestou zpátky zase začalo drobně pršet a když jsme se v přístavu posadili do jedné restaurace na oběd, déšť hodně zesílil. Štěpán si vychutnal poslední steak a Romča rybu.


Po dezertu už bylo venku líp, zastavili jsme se v nejbližším obchoďáku nakoupit a pak vyrazili domů. Přímo v Pico de Pedra je malá sýrárna, o které jsme nevěděli (tip nám dala rodinka od vedlejšího stolu). Bohužel bylo zamčeno a uvnitř jsme nikoho neviděli. Popojeli jsme tedy domů na farmu, zaparkovali pod avokádovníkem a večer strávili balením věcí a ještě jsme si dali trochu místního vína.


Náš předposlední den na Azorech, bylo nám trochu smutno, protože nám tu bylo skvěle.

Žádné komentáře: