neděle 15. října 2017

Dobříš a Příbram

V neděli jsme vyrazili na výlet. Nejdřív jsme vyzvedli Ivu s malinkou Ladou v Bohnicích. Se dvěma kočárky, autosedačkou a vajíčkem jsme se do auta tak akorát vešli. Pak jsme pokračovali do Dobříše, kde jsme se na parkovišti před zámkem sešli se Stáňou a Kubou. Na nádvoří jsme si nejdřív dali alžírskou kávu s vaječňákem a šlehačkou a potom se šli projít do francouzských zahrad. Podzim v parku hrál všemi barvami a počasí bylo perfektní.Po procházce jsme si zajeli na oběd do restaurace Na Prachandě, kde je pěkné venkovní dětské hřiště, takže Adélka se hezky zabavila.

Pak jsme popojeli do Příbrami a zastavili se ve zmrzlinárně La Favorita. Zmrzka byla super, karamelová chutnala i Ladě. Nám asi nejvíc bílá čokoláda s marakujou.

Potom jsme dojeli na parkoviště pod Svatou horu a vyšlápli si s kočárky nahoru ke kostelu a klášteru. S Romčou jsme tu byli naposledy v únoru 2011. Od té doby celý areál prošel kompletní rekonstrukcí. Prošli jsme se vnitřkem kolem dokola a venku před vchodem jsme potkali Pepu z kapely Fyling Parties, který nám hrál a zpíval na svatbě (jeho vystoupení na stole jen tak nezapomeneme). Čekal tu na poutníky z Klokot, kteří šli tři dny pěšky z Tábora až do Příbrami.


Cestou zpátky jsme se ještě stavili v minizoo na Zbraslavi. Vstup je sice zadarmo, ale moc zvířátek tu není, nebo se jich většina schovávala.

Super podzimní výlet.

Žádné komentáře: