čtvrtek 26. října 2017

Virtuální realita

O virtuální realitě jsme už párkrát slyšeli nebo četli, takže jsme se rozhodli, že už je čas vyzkoušet zase nějaký nový zážitek na vlastní kůži. Navíc v Praze je několik slušně vybavených heren. Vybrali jsme si jednu na Hradčanské. Děkujeme Evičce, že nám pohlídala Adélku. Vyrazili jsme nejdřív na večeři na Kulaťák. Fajn jídlo, ale v levé části s nízkým stropem je hrozný hluk a všichni se v podstatě překřikují, aby se vůbec slyšeli.

Po jídle jsme vyrazili pěšky na Hradčanskou. Herna je v několika sklepních místnostech. Před námi akorát končil hraní jeden páreček a podle jejich výrazů ve tváři se bylo na co těšit. Dostali jsme krátkou instruktáž a šlo se na to. Vybrali jsme si už dopředu systém HTC Vive, protože tu mají dva sety a tím pádem si můžete zahrát spolu nebo proti sobě. Nasadili jsme si brýle se sluchátky (v podstatě helmu), do rukou vzali dva ovladače a rázem jsme se ocitli v místnosti, kde jsou na stěnách kolem vás nabídky her a videí. Systém umožňuje pohybovat se na ploše 4x4 metry.

Jako první jsme si vyzkoušeli Richie´s Plank Experience. Vyjedete výtahem na vrchol budovy a před vámi se otevře pohled na město a také krátké prkno, na které můžete jít.

Grafika sice není perfektní, ale iluze výšky je dokonalá - zespoda slyšíte zvuky velkoměsta, kolem vás proletí ptáci...A je možné si skočit dolů, ale málokdo se prý odváží. Štěpán se vydal na konec prkna a přestože mu nevadí výšky, tady se dost bál a dolů neskočil. Ještě jsme si vyzkoušeli další patro v mrakodrapu, kde můžete hasit požár a Štěpán se pak prolétl s jetpackem po městě. Potom jsme si zahráli multiplayerovku Serious Sam. Pořádná řežba v prostředí Egyptských pouští, vystříleli jsme spoustu potvor kolem sebe.

Pak jsme si zahráli hru Smashbox arena proti sobě - v uzavřené aréně jsme sbírali koule a těmi stříleli proti sobě. Z místa na místo se člověk mohl přesunovat teleportací.

Pak nás hodně bavila hra s lukem. V ruce držíte luk, máte nekonečnou zásobu šípů a vaším úkolem je sestřelovat panáčky, kteří se snaží dobít váš hrad.

A na závěr jsme si ještě vyzkoušeli lyžování Fancy Skying, to byl také docela adrenalin.

Fajn zážitek. Na pořízení domů to není, cena setu je 20 tisíc a k tomu výkonný počítač cca za 40 tisíc. Ale třeba Samsung už dělá i virtuální realitu za 3 tisíce plus cena telefonu okolo 15 tisíc a výš. Možná to někdy vyzkoušíme také, každopádně HTC Vive i Oculus Rift nabízí hodně povedenou virtuální realitu, která se určitě bude postupem času ještě vylepšovat.

Žádné komentáře: