neděle 1. července 2018

Kodaň 2. den

Ráno nás Adélka probudila už v 5. Posnídali jsme a na chviličku šli na hřiště. Potom jsme to vzali zase přes obchod na metro. V centru jsme zamířili po pěší zóně Strøget směrem k náměstí Højbro.Tam jsme odbočili k paláci Christiansborg.


Pak jsme pokračovali k městské radnici kolem vodních kanálů.


Vedle radnice jsme si dali v kavárně filtrované kafe, bezkofeinové cappuccino a skvělé panini. Uličkami jsme pokračovali ke kulaté věži. Je z ní prý pěkná vyhlídka, ale bylo zavřeno.Odtud je to kousek do parku u hradu Rosenborg. Adélka si tu hrála docela dlouho na hřišti.

Kolem poledne jsme zamířili na oběd do restaurace Union Kitchen. Uvnitř bylo narváno, ale nějak jsme se s kočárkem vmáčkli, obsluha byla trochu zmatená kvůli rezervacím. Jídlo bylo super. Trhané vepřové s avokádem, celerovými chipsy, kapustou a rajčaty, celé to dohromady fungovalo moc dobře a na talíři to vypadalo fantasticky. Romča měla masové koule s rýží, také fajn. Hodně sem chodí místní.

Po jídle jsme se nějakou dobu pokoušeli uspat Adélku v přístavu u vody. Nakonec zabrala, tak jsme si dali zmrzlinu na pěkném nábřeží.
Došli jsme ke kostelu Vor Frelsers Kirke. Uvnitř není až tak zajímavý, zato z věže je skvělý výhled na celé město. Horní točité schody venkem kolem věže jsou docela adrenalin. Štěpán šel nahoru sám, Romča si trochu odpočinula po celodenním chození.
Vršek věže se ve větru nepatrně kýval, ale bylo vidět až na most do Švédského Malmö.
Potom jsme zamířili k metru a dojeli do ubytka. Cestou jsme si v obchodě koupili večeři. Před ní si ještě chvilku Adélka hrála na hřišti. Šli jsme spát brzy.

Žádné komentáře: