pondělí 2. července 2018

Kodaň 3. den neplánovaně

Ráno jsme vstali po šesté, nasnídali se a sbalili. Šli jsme ještě s Adélkou na chvíli na hřiště a do obchodu pro jídlo na cestu.
V půl desáté jsme vyrazili na letiště metrem. Za deset minut jsme byli na Terminálu 3. Na checkinu jsme dali kufr a nosítko, akorát jsme museli s kočárkem na nadrozměrnou přepážku. Tohle bylo pro nás podruhé po Rakousku, ale prý to tu tak dělají se všemi kočárky. Prošli jsme kontrolami a sedli si někde uvnitř terminálu na kafe a na pivko.

Pak jsme došli ke gatu. Adélka si hrála v malém dětském koutku vedle. Na tabuli se najednou u našeho letu objevilo cancelled - zrušen. A nikde nikdo, musíte si zjistit sami co dál. Došli jsme na informace a odtud nás poslali do informačního centra aerolinky SAS. Tady bylo spousta lidí (po vyjetí lístečku 30 před námi ve frontě). Adélka už byla hodně unavená a usnula Štěpánovi v náručí. Konečně na nás přišla řada a na přepážce jsme se dozvěděli, že poletíme až za 24 hodin. Byli jsme naštvaní, ale bylo to kvůli počasí, respektive silnému větru. Dostali jsme nové boarding passy a poslali nás dolů pro zavazadla. Nedalo se nic dělat, šli jsme si tedy pro zavazadla a chvíli bloudili po letišti. Když jsme došli k pásům a k přepážce baggage SAS, byly tu ještě větší fronty. Štěpán zmáčkl, že jsme Gold star members, aby na nás dříve přišla řada. Neměli tu totiž vůbec priority přístup a už jsme toho měli plné zuby. Našli jsme nějaký erární kočárek opodál, takže Adélka mohla alespoň ležet, ale už nespala. Romča se podívala k pásům a našla náhodou náš kufr i kočárek. Ještě jsme nějakou dobu čekali a pak se konečně dostali u přepážky na řadu. Tady jsme požádali o nosítko, paní volala do třídírny zavazadel, ale nezvedali jí to, tak prý bude druhý den v letadle. Pak jsme dostali lístky na metro a zaplacené ubytování s jídlem v hotelu Park Inn Radisason u letiště. Paní byla vůbec super a zvedla nám dost náladu.
Dojeli jsme metrem 2 stanice na hotel, dali si sandwich a nápoj a stres z nás konečně trochu opadl. Štěpán zavolal do autopůjčovny, do ubytování na Faerských ostrovech a nahlásil jim jednodenní zpoždění. Úplně jsme zrušili výlet lodí k útesům, už by jsme ho nestihli.
Vyrazili jsme od hotelu k moři, Adélka se konečně prospala a my jsme si dali u vody pivko Tuborg a džus a aktualizovali jsme itinerář, respektive museli jsme vymazat jeden pěší výlet a jeden zmiňovaný výlet lodí. Tohle se nám stalo poprvé, Štěpánovi už jednou zrušili let na služebce. Je to opravdu nepříjemná a stresující situace, o to víc, že nízkonákladové aerolinie to pak většinou neřeší adekvátně a hlavně vás dostatečně neinformují. No, zažili jsme toho při létání už opravdu hodně, dal by se z toho už napsat takový krizový návod, co dělat když...
Šli jsme se projít podél moře. Adélku jsme po čtvrté hodině probudili a hráli jsme si hlavně na pláži, chtěla házet kameny do vody.Po procházce jsme se vrátili na hotel a ještě chvíli byli v dětské herničce.

Potom jsme šli na večeři. Bufet byl super, maso i losos, sýr, dezerty.

Žádné komentáře: