pondělí 9. července 2018

Návrat domů

V pondělí ráno jsme posnídali všechny zbytky z lednice, sbalili se a vyrazili z ubytka do města. Romče nebylo moc dobře a počasí se s námi loučilo deštěm. Prošli jsme se naposledy v přístavu, koupili si magnetku na památku a vyrazili na letiště.


Vrátili jsme auto v půjčovně, najeli jsme za 7 dní necelých 1000 km.
Náš let do Kodaně s Atlantic Airways byl naplánovaný na 14:35. Venku pršelo a byla mlha, dřívější let do Kodaně se společností SAS (s tou jsme letěli nedobrovolně o den později na Faerské ostrovy) byl zrušen a jiný do Edinburghu zpožděn. Začali jsme se docela obávat, jestli odletíme. Na checkinu nám slečna řekla, že Atlantic Airways by měly letět, že jsou oproti SAS na takovéhle počasí zvyklí. Ještě nám nechala poslat kufry a kočárek přímo do Prahy, aby jsme si je v Kodani nemuseli vyzvedávat.
Naštěstí náš let nebyl zrušen, prošli jsme gatem č.1 (jsou tu jen 2 brány a 3 checkin přepážky) a nastoupili do letadla. Adélka si vlezla na sedadlo u okénka a sama se rovnou připoutala. Její jedenáctý let, tak zkušenosti už jsou znát ;-). Odletěli jsme na čas. Kolem páté jsme začali klesat ke Kodani.
Romce bylo pořád špatně a zvracela.

V Kodani jsme si dali něco k jídlu a měli jsme spoustu času do letadla do Prahy po sedmé hodině. Bohužel jsme zase letěli s ČSA, většinou mají zpoždění. No kupodivu boarding proběhl na čas, ale pak jsme stejně čekali v letadle 25 minut. Jídlo a pití na hodinovém letu zdarma samozřejmě žádné.

Do Prahy jsme dorazili se zpožděním a Štěpán hned volal taxíka. Na dispečinku ho odmítli, že na nás nebude čekat a že si máme zavolat až budeme mít vyzvednuté kufry. Velký kufr dorazil na páse snad jako poslední a nosítko s kočárkem nikde. Šli jsme tedy na nadrozměrnou přepážku a tam je naštěstí právě přinesli. Taxík pak naštěstí dorazil rychle, jenom se díky letišti zavedla nepříjemná novinka - 50 Kč letištní poplatek, který samozřejmě taxikáři přenášejí na zákazníky. Z letiště jsme vyjeli až v 22:10. Dost pozdě na to, že jsme měli přiletět v 21:10. Domů jsme dorazili všichni hodně unavení, Adélka usnula už v autě. V Praze bylo teplo a vzduch už nebyl tak svěží jako na ostrovech.

Žádné komentáře: