sobota 21. července 2018

Safari park Dvůr Králové

O safari ve Dvoře Králové jsme už mockrát slyšeli, ale nikdy jsme tu ještě nebyli. Je to jediné místo v Čechách, kde se dá vjet do zoo autem a vidět africká zvířata v umělém safari. Romča se domluvila s Luckou a Erikem a společně s dětmi jsme vyrazili do penzionu Za Vodou. Vyjeli jsme v pátek po obědě, aby se Adélka v autě prospala. Ubytovali jsme se a vyrazili rovnou k bazénu. Voda byla hodně ledová a ani Adélka v ní nevydržela. Zbytek večera jsme strávili na hřišti vedle a večeři jsme si dali v místní restauraci. Jídlo tu mají super.


V sobotu ráno jsme po snídani (na české poměry hodně dobrá) vyrazili do safari. Rozhodli jsme se, že nepojedeme auty dovnitř, ale že se svezeme safari vláčkem. A je to opravdu o moc lepší. Výhled je lepší než z okénka auta a navíc máte výklad ke všem zvířátkům po cestě. Jenom jsme museli hodinu čekat, vláček se kupuje na místě a časy se rychle plní. Prošli jsme se tedy nejdříve po zoo vedle.
Pak už jsme nastoupili do vláčku a vyjeli na safari. Viděli jsme hodně zvířat, jenom lvi se nám dost schovávali. Ale moc pěkná projížďka.
Pak jsme se ještě prošli znovu po zoo.

Navečer jsme strávili u bazénu, na hřišti a také na trampolíně, která obě holky moc bavila.


Žádné komentáře: